N. Hodějovice B - Boršov B 1:2

N. Hodějovice B - Boršov B 1:2 (0:0) - 92' Bláha - 65' Ovčáček, 71' Hejna

Sestava Boršova:

Machata - Petřík, Matoušek, Litvan, Szendrei - Bíba, Fessl, Filištein, Hejna - Vávra (55' Horák), Ovčáček

Ve třetím zápase se Boršov B postavil proti N. Hodějovicím B. Na nerovném hřišti to vypadalo, že bude následovat tuhý boj, obzvlášť když těsně před výkopem teprve přestalo pršet. Ze začátku byl vidění pomalý fotbal a domácí zkoušeli, co Boršov předvede. Postupně Hodějovice přidávali na tempu a začali se dostávat do šancí. Boršovu naopak akce často končili kousek za polovinou, díky nepřesnostem v rozehrávce. Ačkoli domácí měli více ze hry tak se před obraný blok nedokázali pořádně dostat a jejich střelba z poza vápna postrádala přesnost. Když už se náhodou domácí vyslali střelu na branku, tak ji bez problému chytil Machata. Boršovu se v prvním poločase podařilo zakončit jen dvakrát. První pokus obstaral Hejna, dostal míč před polovinou hřiště. Rychlým sprintem se dostal skoro k vápnu, a protože viděl, že brankář je venku z brány, tak ho zkoušel přehodit. Lob bohužel skončil těsně vedle branky. Chvilku před koncem se k zakončení dostal Vávra. Za polovinou hřiště dostal milimetrovou přihrávku a běžel na brankaře s dvěma obránci na zádech. Dostal se za velké vápno a tísněn obránci vyslal pěknou přízemní střelu, ale brankář domácích vytáhl dobrý zákrok.  Domácí měli další dvě velké šance ke konci poločasu, když zahrávali dva trestné kopy těsně před vápnem, ale střelám chybělo to co všem předchozím, a to přesnost, a tak skončili nad brankou.

Ve druhém poločase domácí chvilku pokračovali ve stejném tempu, ale po pár minutách se hra vyrovnala. Hrálo se tak převážně mezi velkými vápny a s občasným zakončením od domácích, to ale stále postrádalo přesnost. Ačkoli Hodějovice měli více ze hry, o to bylo pro všechny větší překvapení, když Boršov vstřelil první gol. V 65‘ se dostal po vyraženém balónu k zakončení Ovčáček. Ačkoli míč poskakoval, tak se nerozpakovat a volil střelu z první. Míč ovšem ideálně netrefil a místo razantní střely vykouzlil lobík, který skončil zá zády brankáře domácích. Domácí to ale nezlomilo a nadechovali se k náporu. Ten ale ztlumil Hejna, když v 71‘ vybojoval míč na polovině hřiště, přesprintoval  krajního obránce a poradil si i s dalším obráncem na hranici vápna. Tam předložil míč Ovčáčkovi, který ihned pálil, brankář míč vyrazil, ale pouze k nohám dobíhajícího Hejny, který tentokrát volil trochu přesnější střelu a navýšil vedení na 0:2. Domácí jen těžko mohli uvěřit, že Boršov vstřelil dva goly z jediných pořádných dvou šancí co měli. Vypadalo to, že zápas by se mohl dohrát a skončit tímto stavem. Krátce ale po druhém golu podstoupil hlavičkový souboj Ovčáček, nešťastně upadl a poranil si zápěstí a protože již bylo střídáno, tak Boršov dohrával o deseti. Tak se naskytla šance domácím a ti se nadechli k 15 minutovému náporu. Ačkoli si vytvářeli prostor pro zakončení střeli stále postrádali přesnost. A kombinací se jim přes dobře zformovanou obranu nedařilo projít. Asi 10 minut před koncem se domácím naskytla jedna z lepších šancí. Zahrávali trestný kop kousek před vápnem. Ačkoli střela mířila mezi tyče, neměla potřebnou razanci. Pro míč si tak šel k tyči Machata. Odražený balón od země čekal, jako každý, že ho chytí do náruče. O to větší překvapení bylo to, že míč odskočil do protipohybu brankáře a mířil do brány. Machatovi  se s vypětím všech sil podařil míč na poprvé alespoň zastavit těsně před čárou.  K míči tak dobíhal domácí hráč. Machata se ovšem stihnul zvednout, a skočil před balón, čímž zabránil vstřelení golu, míč vyrazil, a Boršovská obrana se postarala o zbytek. Koncem zápasu se podařilo vyvést na pár minut balon za polovinu a tam ho udržet a nechat odpočinout přetížené obraně. Dokonce se naskytla šance na vstřelení třetího golu po trestném kopu. Hejna ale mířil těsně vedle. Domací se přece jen dočkali golu v nastavení, a to po rohovém kopu, kdy míč propadl na zadní tyč a tam si nehlídaný hráč domácích věděl rady a snížil na 1:2, čímž zápas skončil. K vidění byl vidět bojovný fotbal s převahou domácích. Ti vyslali na Machatu více jak dvacet střel, ale jen zlomek jich mířil mezi stři tyče. Boršov naopak z minima šancí vytěžil maximum, a i díky bojovnému výkonu vyhrál.